Ofensywa nadajników T-Mobile

20-11-2017
Wszystko wskazuje na to, że w Krapkowicach powstanie jeszcze jedna wieża telefonii komórkowej. Wg informacji dostępnych na portalu btsearch.pl wydano pozwolenie na budowę masztu T-Mobile przy stacji paliw Orlen w Krapkowicach (ul. Prudnicka 28a, działka nr 85/4). Maszt będzie obsługiwał wszystkie możliwe technologie transmisji, na które Operator otrzymał pozwolenie czyli:
- 2G (GPRSi EDGE) w paśmie 900 i 1800MHz,
- 3G (3G, H, H+) w paśmie 900 i 2100MHz,
- 4G (LTE, LTE+) w paśmie 800, 1800 i 2600MHz.
Nie wiadomo czy nowy maszt będzie działał równolegle z masztem Emitel na ul. Opolskiej, z którego obecnie nadaje T-Mobile. Wydaje się jednak, że ze względu na odległości od siebie, będą działały obydwa.

Nie jest to jedyne uruchomienie nadajników T-Mobile w rejonie Krapkowic. Wg serwisu btsearch.pl - Operator skorzysta jeszcze z masztu PLAY niedaleko Gogolińskiego ronda (Karłubiec), uruchamiając komplet swoich nadajników 2G, 3G i 4G.

Wygląda na to, że obecnie w rejonie Krapkowic i Gogolina, T-Mobile będzie miał zdecydowanie najlepszy zasięg, zarówno poza budynkami jak i w gęstej zabudowie osiedlowej. Oprócz wspomnianych dwóch nowych lokalizacji nadajników, T-Mobile korzysta już z masztu Emitel przy ul. Opolskiej w Krapkowicach, z masztu NetWorkS przy ul. Kilińskiego/Jana Pawła II w Otmęcie oraz 2 masztów w Gogolinie przy ul. Strzeleckiej 39 (szkoła) i w Strzebniowie. Cóż z tego, skoro w Krapkowicach i okolicy brakuje Salonu Firmowego T-Mobile. Od czasu zamknięcia salonu T-Mobile przy ul. 1 maja w Krapkowicach, najbliższy punkt gdzie można załatwić formalności osobiście znajduje się w Opolu na rogu ulic Reymonta i Kościuszki...